+420 606 333 738

TŘI ŽIVOTNÍ PRINCIPY VYTESANÉ DO ŽULY

METODIKA VYVINUTÁ NA ZÁKLADĚ DVACETI LET ZKUŠENOSTÍ Z KRIZOVÉHO ŘÍZENÍ A MOUDRA PŘICHÁZEJÍCÍHO ZE SPIRITUÁLNÍHO SVĚTA

Osobní nebo profesní cesta každého z nás je postavena na třech základních pilířích, chcete-li pevných žulových kamenech, které jsou určující pro to, jak si poradíme se životem. Každodenní změny, nárazy a hrozby vyžadují v první řadě stabilitu. VNITŘNÍ STABILITU. Proto, aby nás z naší cesty nesmetla žádná vlna, abychom dokázali zachovat racionální chladnou hlavu a běžný srdeční rytmus i v momentech, kdy všichni ostatní už mají hadr na hlavě. Existují jednoduché a funkční praktiky a principy, jak svou stabilitu rozvíjet a budovat. Základem všeho je sebepoznání a schopnost odpoutat se od svých emocí a od vnějších vlivů. Být svým vlastním pozorovatelem a umět "vypnout svět" . To je první krok k budování silné vnitřní stability. Protože ta nepřichází z venku, není vázána na žádnou vnější berličku, oporu, pozici ve firmě, kamarády, ani rodinu.... Stabilitu musíme budovat uvnitř. Je to náš vnitřní svět, který nás podrží, ať se děje cokoli. Směr, kam dlouhodobě míříme, definuje naše MISE. Maják na horizontu, místo, kam chceme dojít. A potom dál. Nepadá z nebe, musíme se k ní propracovat. Není konstantní, vyvíjí se v čase. Ale má své zákonitosti a pravidla, podle kterých ji nejprve hledáme, určíme a později rozvíjíme a budujeme. A abychom se dostali ze stávajícího bodu ke splnění své mise, potřebujeme hromadu energie a pohybu, neboli velmi nadupaný vnitřní MOTOR. A stejně jako u auta, je potřeba o svůj motor pečovat, promazávat a doplňovat palivo. 

To jsou tři základní vrcholy osobního trojúhelníku každého z nás. Vyvinul jsem metodu, jak každý z nich poznat, pochopit a rozvíjet. Všechny spolu navzájem souvisí a mají svá silná pojítka - například vášeň, sebepřekonávání, nebo tzv. optiku dlouhých horizontů. Ale jedno pojítko je zdaleka nejsilnější a je stoprocentně propsáno v jednom každém pomyslném vrcholu trojůhelníku. Jsou to HODNOTY. Set postojů a priorit, který udává směr v momentech, kdy máme dilema. Jsou to kořeny našeho životního stromu, ze kterých vše pramení. Ale nejen to. 

Zjistěte víc a mnohem víc na mém videoblogu patreon.com/honzahanus nebo v knize Dálnice do Bohnic, nyní v prvním dílu, který vychází na Vánoce - N E Z L O M N Í.